Тел.: (044) 500-84-34
АсМАП - ИНФОРМ
Ассоциация международных автоперевозчиков Украины
ТВ программа
"УкрАвтоКонтинент"
Номер 607 от 17.08.2019
Смотреть
Статьи
» Смотреть все
Дайджест
» Смотреть все
СЕРВІС АСМАП УКРАЇНИ
Деталі
Полезная информация
Запреты движения грузовиков в европейских странах в августе
Португалия. Объявлена забастовка 12 августа
Казахстан. О реконструкции пункта пропуска «Б. Конысбаева» (39855510) на казахстанско-узбекской границе
Чехия. Запуск веб-сайта для информирования иностранных водителей грузовиков о безопасном транзите
» Смотреть все
Информация по странам
» Смотреть все
Контактная информация

Тел. (044) 500-84-34 (многокан.)
E-Mail: sova-ak@rambler.ru

Щодо електронного адміністрування реалізації пального

 Шановні учасники Асоціації!

До уваги учасників Асоціації – платників акцизного податку з палива. В доповнення до інформації щодо отримання ліцензій на діяльність з паливом звертаємо вашу увагу на те, що Законом №2628 також внесені зміни до Податкового кодексу України, які стосуються платників акцизного податку та транспортних засобів, що переміщують пальне.

Так з 01.07.2019 р. вводяться нові визначення, що безпосередньо стосуються адміністрування акцизного податку. А саме: акцизний склад (пп. 14.1.6 ПКУ), акцизний склад пересувний (пп. 14.1. 61 ПКУ), розпорядник акцизного складу (пп. 14.1.224 ПКУ) та розпорядник акцизного складу пересувного (пп. 14.1. 2241 ПКУ).

Усі законодавчі нововведення пов'язані з тим, що з 01.07.2019 у системі електронного адміністрування пального (СЕАРП) облік вестиметься не тільки в розрізі платників акцизного податку, а й за кожним місцем зберігання та реалізації пального.

При цьому, акцизні склади (стаття 230 ПКУ), на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального (пп. 230.1.1, пп. 230.1.2 ПКУ) повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

В той же час, розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати:

- усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів – в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

- усі акцизні склади – у СЕАРП.

Зазначимо, що один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Також передбачається, що з 01.07.2019 транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне (пп. 230.1.5) на підставі заявок на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального.

Такі заявки подаються суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального для потреб власного споживання. Форма заявки на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Не є пересувним акцизним складом транспортний засіб, що використовується суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання. Не є розпорядником акцизного складу пересувного суб’єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального.

Законом №2628 також внесені зміни до Кодексу України про адміністративні порушення (стаття 164 КУпАП), якими передбачається накладення штрафу у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пального, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для зберігання такого пального на акцизному складі, не зареєстрованому у системі електронного адміністрування реалізації пального.

Просимо взяти зазначену інформацію для використання у роботі.

Департамент транспортної політики

(тел. (044) 201-54-79)

2019-05-10
Смотреть все
Комментарии к статье: 0

Добавить комментарий:
Имя:
Сообщение:


Обратная связь


Погода

Цена на топливо в Украине

Цена на топливо в мире

Пробки

Прогноз погоды в Киеве » Украина Цены на бензин Стоимость топлива по странам мира
Все права защищены © Перепечатка материалов разрешена только при условии размещения ссылки на сайт!