Тел.: (044) 500-84-34
АсМАП - ИНФОРМ
Ассоциация международных автоперевозчиков Украины
ТВ программа
"УкрАвтоКонтинент"
Номер 594 от 18.05.2019
Смотреть
Статьи
» Смотреть все
Дайджест
» Смотреть все
СЕРВІС АСМАП УКРАЇНИ
Деталі
Полезная информация
Неделя полицейских проверок в Европе
Дания. Парламент одобрил увеличение предельной скорости для грузовых автомобилей и автопоездов
Россия: вводятся сезонные тарифы на проезд
Австрия. Ограничение движения в провинции Тироль
» Смотреть все
Информация по странам
» Смотреть все
Контактная информация

Тел. (044) 500-84-34 (многокан.)
E-Mail: sova-ak@rambler.ru

Турецький «гамбіт»

 

 На тлі надзвичайно непростих переговорів з поляками, які відбулися нещодавно в Києві, не може не тішити успіх на іншому напрямку – турецькому. При тому, що українсько-турецькі переговори, що стосуються міжнародних автоперевезень, тривалий час не мали особливих успіхів. Позиції сторін були настільки різними, що не йшлося навіть про підписання підсумкових протоколів. Однак сьогодні ситуація кардинально змінилася, підтвердженням чому стала недавня успішна зустріч в Анкарі.

Докладніше про несподіваний «турецький гамбіт» ми попросили розповісти учасника української делегації, директора Департаменту транспортної політики АсМАП України Валентину Мальчевську:

 

• Справді, 5 жовтня в турецькій столиці Анкарі відбулося засідання Змішаної українсько-турецької комісії з питань міжнародних автоперевезень. Відразу хотіла б наголосити на тому, що це засідання стало справжні проривом у наших відносинах. Це не може не тішити з огляду на тривалі непорозуміння з турецькою стороною, що спостерігалися в попередні роки.

Розпочати пропоную з того, як українські перевізники закінчуватимуть роботу цього року. Адже багатьох передусім цікавить саме це питання з огляду на потребу виконання раніше укладених контрактів. Отже, турецька сторона на прохання української сторони погодилася передати для наших перевізників додатково тисячу двосторонніх дозволів і тисячу дозволів для в’їзду порожнього транспорту на територію Туреччини. Це дуже важливо, особливо в період вивезення продукції сільськогосподарського призначення. Саме зараз такі сезонні вояжі наші перевізники здійснюють дуже активно.

І це ще не всі досягнення. Офіційна Анкара погодилася додатково передати українській стороні на 2018 рік 500 дозволів для перевезень до третіх країн та з них. За нашими розрахунками цієї кількості додаткових дозвільних документів українським міжнародним перевізникам має цілком вистачити, щоб нормально закінчити роботу до кінця нинішнього року.

 

• Це дуже оптимістично звучить... А як склалася ситуація з квотою на наступний рік?

• Квоту на 2019 рік уже погоджено і зафіксовано в підсумковому протоколі. Її також збільшено як у двосторонніх перевезеннях, так і для в’їзду порожнього транспорту. Не зазнала змін лише квота перевезень до третіх країн та з них.

В абсолютному вимірі там ідеться про такі цифри: у 2019 році українські міжнародні автоперевізники отримають від Туреччини 2,5 тисячі дозволів – для перевезення до третіх країн та з них, 5 тисяч – для заїзду порожнього транспорту і 7 тисяч дозволів – для двосторонніх перевезень. Це – плюс 400 документів для двосторонніх перевезень і плюс 600 – для заїзду порожнього транспорту.

До всього сказаного я хотіла б додати, що Туреччина сьогодні перетворюється на одного з ключових торгових партнерів України, тому наведені цифри ще більше надихають. Станом на сьогодні Туреччина посідає третє місце в торгівлі з Україною після Польщі та Німеччини.

 

• Якщо це так, то було б непогано з часом подумати і про можливість здійснення бездозвільних перевезень з цією державою, чи не так?

• Справді, і ще один результат проведеного в Анкарі засідання Змішаної комісії стосується саме бездозвільного режиму. Я навіть вважаю саме це найголовнішим досягненням. Ми фактично вже домовилися про лібералізацію двосторонніх і транзитних перевезень. Тобто ці перевезення в майбутньому здійснюватимуться без дозволів.

Причому йдеться не про абстрактне бажання зробити це колись у віддаленій перспективі. Турецька сторона як організатор згаданої зустрічі взяла на себе зобов’язання до кінця жовтня передати українській стороні свої напрацювання, які б передбачали внесення змін до відповідної двосторонньої угоди. І саме там буде визначено порядок лібералізації двосторонніх і транзитних перевезень.

Звичайно, там буде обумовлена відповідна категорійність транспортних засобів. Імовірніше, йтиметься про те, що без дозволів здійснюватимуться перевезення автомобілями екологічних стандартів Євро-3 і вище. Утім, тут, як кажуть, уже нічого не вдієш – про підвищення екологічності зараз говорять практично на будь-якій комісії...

Показово також, що турецька сторона сама запропонувала провести наступне засідання в Україні. Попередньо йдеться про те, що воно відбудеться у травні наступного року. І саме тоді мають бути готові до відповідних державних процедур зміни до двосторонньої угоди про здійснення автомобільних перевезень між нашими країнами. Ці зміни передбачатимуть лібералізацію тих перевезень, про які я щойно говорила.

Якщо так дійсно станеться, то є всі підстави сподіватися, що, скажімо, починаючи з 2020 року нам потрібно буде додатково узгоджувати квоту тільки за двома напрямками: це заїзд порожнього транспорту і перевезення до третіх країн та з них. Решту перевезень можна буде здійснювати вільно.

 

Записав Ярослав ГАЛАТА

2018-12-03
Смотреть все
Комментарии к статье: 0

Добавить комментарий:
Имя:
Сообщение:


Обратная связь


Погода

Цена на топливо в Украине

Цена на топливо в мире

Пробки

Прогноз погоды в Киеве » Украина Цены на бензин Стоимость топлива по странам мира
Все права защищены © Перепечатка материалов разрешена только при условии размещения ссылки на сайт!